آیتم های کاربردی تولید محتوا در وبسایت (بخش سوم)

آموزش وبسایت

آیتم های کاربردی تولید محتوا در وبسایت (بخش سوم)

سلام دوستان عزیز بازم اومدیم با یه مطلب دیگه در مورد تولید محتوا در سایت. در هفته های قبل آیتم های مهم تولید محتوا رو گذاشتیم. در این مقاله هم قصد دارم مابقی آیتم های تولید محتوا رو تو سایت بزارم.

برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به مقاله های قبلی.

عنوان مقاله های کار شده:

اهمیت تولید محتوا و انواع آن در وبسایت

آیتم های کلیدی و مهم تولید محتوا

عناصر کلیدی تولید محتوا در وبسایت (بخش دوم)

آیتم های تولید محتوا در وبسایت

چرا تولید محتوا اهمیت دارد؟

مطالب طولانی بنویسید

متا تگ ها عنوان  را جدی بگیرید

کلمات کلیدی را به درستی استفاده کنید

از تکنیک های کلاه سیاهی در تولید محتوا اصلا استفاده نکنید

ایجاد لینک های داخلی بین صفحات وب سایت

معرفی منبع و لینک به آن

شکل و زیرعنوان را فراموش نکنید

محتوای شما باید در گوشی موبایل به درستی نشان داده شود

خود را معرفی کنید

مقالات مرتبط را بخش بندی کنید

قواعد و اصول خوانایی تولید محتوا

چرا تولید محتوا اهمیت دارد؟

-content-production

بسیاری از افرادی که متخصص در زمینه وب سایت می‌باشند. معتقدند که بحث بازاریابی سئو بازاریابی محتوا دو استراتژی کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند. ولی سئو و محتوا مکمل یکدیگرند و در واقع هریک بدون دیگری اهمیتی ندارد.

تولید محتوا و انتشار یک ابزار قدرتمند در سئو محسوب می‌شود. که جایگاه شما را در نتیاج جستجوی گوگل بهبود بخشد.

همچنین یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی گوگل تولید محتوای جدید، منحصر به فرد و باکیفیت است. طبق مشاهدات و تحقیقات صورت گرفته .می‌توان گفت سایت‌هایی که فعالیت بیشتری در انتشار مقالات و مطالب جدید دارند، رشد بازدید و بهبود جایگاه را در موتورهای جستجو لمس کرده اند.

مطالب طولانی بنویسید

اندازه یک محتوای استاندارد برای وبسایت، بین 2 تا 3 هزار کلمه می باشد. حداقل تعداد کلمه ای که میتوانید به کار ببرید 500 کلمه است.اگر مطلب شما کمتر از 500 کلمه باشد.از نظر گوگل ممکن است جریمه شوید چون اصلا بلاگ در نظر گرفته نمی شود .و اگر بیشتر از 4 هزارکلمه باشد، بهتر است آن را در دو مقاله تقسیم کنید.

متا تگ ها عنوان  را جدی بگیرید

اولین قسمتی که توسط گوگل خوانده می شود، متا تگ عنوان می باشد.

پس باید مناسب با متن بنویسید چون اگر گوگل متوجه شود که عنوان شما هیچ ارتباطی با محتوای شما ندارد. وبسایت شما را جریمه خواهد کرد.

این متاتگ هم مانند عنوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است . و به بهینه سازی رتبه وبسایت شما کمک بسیاری می کند.

وقتی که وبسایت شما توسط موتور جستجو در صفحه نشان داده می شود.  توضیحات شما، زیر عنوان سایت شما نشان داده می شود.

گوگل یکی از متاتگهایی را مورد بررسی قرار می دهد، همین متا تگ توضیحات می باشد. در مقاله های کمتر از 500 کلمه نوشتن این متاتگ الزامی است . اما در اکثر مقالات اگر هم ننوشتید، خود گوگل متوجه می شود و به نوعی تولید می کند.

کلمات کلیدی را به درستی استفاده کنید

هیچ موردی مانند کلمات کلیدی، نمی تواند رتبه وبسایت شما را خراب کند.

متسفانه اکثر تولیدکنندگان محتوا فکر می کنند هر چه بیشتر کلمه کلیدی را استفاده کنند. شانس نشان دادن مقاله آنها بیشتر است.

 

براساس چگالی کلمات کلیدی، متوسط استفاده هر کلمه، 2 الی 3 درصد کل کلمات در یک مقاله می باشد.

از تکنیک های کلاه سیاهی در تولید محتوا اصلا استفاده نکنید

گوگل اصلا تکنیک های کلاه سیاهی را دوست ندارد و سریعا متوجه شده و هر وبسایتی را که از این تکنیک ها استفاده کرده باشد مورد جریمه گوگل قرار می گیرد.

ایجاد لینک های داخلی بین صفحات وب سایت

شما زمانی که یک صفحه ای را ایجاد می کنید، بعد از مدتی توسط گوگل ایندکس می شود.

اگر این صفحه بعدا خوانده نشود، رتبه ای که وبسایت شما توسط این صفحه بدست آورده است. کم کم از بین میرود پس شما باید با استفاده از تکنیکهایی مجدد این صفحه را به گوگل نشان دهید . و بهترین تکنیک ایجاد لینک های داخلی بین صفحات است مخصوصا بین مقاله های مختلف.

معرفی منبع و لینک به آن

اگر مقاله خود را وبسایتی دیگر رونوشت کرده اید، بهتراست منبع آن را ذکر کنید.  و لینک به منبع آن را قرار دهید تا توسط گوگل جریمه نشوید . و اینکه کاربر به شما اطمینان میکند که محتوای تولیدی شما دارای اعتبار می باشد.

شکل و زیرعنوان را فراموش نکنید

در تولید محتوا باید به چند نکته دقت داشته باشید : اول اینکه نوشتن متن خالی باعث اذیت شدن کاربر می شود . و میتوان گفت که اصلا متن شما به هیچ وجه خوانده نمی شود.

باید سعی کنید متن خود را بشکنید و برای هر قسمت یک زیرعنوان جداگانه و عکس به کار ببرید . چون باعث بهتر خوانده شدن متن می گردد و کاربر متن شما بهتر درک میکند.

محتوای شما باید در گوشی موبایل به درستی نشان داده شود

امروزه اکثرا کاربران از طریق گوشی موبایل خود به اینترنت متصل می شوند . پس محتوای شما باید به خوبی در گوشی ها نمایش داده شود. مهمترین بخش اندازه قلم متن می باشد.

خود را معرفی کنید

برای کاربری که برای بار اول مقاله شما را می خواند، خیلی مهمه که بداند شما کی هستید؟ بهتر است در بخشی از مقاله، شرکت و خدمات خود را معرفی کنید .مثلا می توانید برای مثال از شرکت خود استفاده کنید .

و تجربیات خود را قرار دهید، چون هم مثال را برای کاربر ملموس تر کرده اید و همچنین خود را معرفی کرده اید.

مقالات مرتبط را بخش بندی کنید

یکی از استراتژی های تولید محتوا این است که هر محتوا و مقاله ای که ایجاد می شود.  در یک بخش قرار گیرد چون هم کاربر میتواند با توجه به علاقه خود وارد بخش مربوطه شود.  و هم لینک دهی داخلی آن آسان تر است.

قواعد و اصول خوانایی تولید محتوا

خوانایی یکی از جنبه های مهم در دنیای تولید محتوا است. متن هایی که خوانا هستند و خیلی راحت و بدون دردسر خوانده می شوند.

کاربر را جذب می کنند. برخلاف آن متن هایی که از قواعد خوانایی پیروی نمی کنند . معمولا کاربران را زود خسته می کنند و حتی کامل هم خوانده نمی شوند.

مثلا وقتی شما یک مقاله علمی در یک ژورنال را می خوانید . فونت ریز و متن یک دست و یکنواخت همان ابتدای کار شما را خسته می کند. اما یک متن در یک وبسایت هیجان انگیز هر چقدر هم که از نظر موضوع پیچیده باشد

می تواند شما را جذب کند و حتی شما را وادار می کند که این مطلب را تا انتها بخوانید.

جذابیت متن به شما کمک می کند نرخ تبدیل وبسایت تان را بالا ببرید. چون تا زمانی که کاربران متن های شما را نخوانند و اطلاعاتی که در اختیار آن ها قرار می دهید را با دقت بررسی نکنند از شما خرید نخواهند کرد.

حتی این خوانایی بهتر در سئو هم تاثیرگذار است. گوگل استانداردهای خوانایی را در زبان های مختلف درک می کند و اگر متن شما خوش خوان نباشد و یا خواننده را اذیت کند ممکن است رتبه خوبی نگیرید.

 

برگرفته از:

سایت: mehrnews.com

سایت:seokar.com

ادامه دارد….

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =