تعریف ویژگی ( دسترسی سریع ) در وبسایت

آموزش وبسایت

تعریف ویژگی ( دسترسی سریع ) در وبسایت

سلام دوستان همراهان عزیز شرکت آراز پردازش کیا. هر شنبه با مقاله های در مورد طراحی وبسایت در خدمت شما هستیم. در هفته های قبل 6 مورد از ویژگی وبسایت رو براتون توضیح دادم . در متن پیش رو درباره ی ویژگی دیگر وبسایت خوب براتون توضیح میدم.

لطفا تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بدانید:

9 ویژگی کاربردی منوی واضح در طراحی سایت

تعریف رابط کاربری و تجربه کاربری

اهمیت تولید محتوا و انواع آن در وبسایت

تعریف وب سایت واکنش گرا و 7 مزیت آن

3 عنصر کاربردی و مهم برندسازی

هاست خوب چه ویژگی هایی دارد ؟؟

معرفی هاست و انواع آن| هاست ایرانی یا خارجی؟| 2021

 

مقدمه:

Website

خیلی از طراحان وب سایت بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) را “حیله کثیف” میدانند . و دلیل خوبی هم دارند: بهینه سازان موتورهای جستجو اغلب نتایج موتورهای جستجو را با اسپم آلوده میکنند.

و پیدا کردن اطلاعات مرتبط را در هنگام جستجو آلوده میکنند. اما در حقیقت، بیش از یک نوع بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد.

در استفاده رایج، سئو ” کلاه سیاه” با هر وسیله ممکن به دنبال رتبه بالا در نتایج جستجو میباشند . در حالی که سئو “کلاه سفید” به دنبال کد نویسی است که با موتورهای جستجو دوست میباشند.

براندون اولجنیژاک در استفاده از XHTML/CSS برای کمپین سئو موثر توضیح میدهد. که طراحی سایت خوب با سئو کلاه سفید همپوشانی دارد.

دلیل آن ساده است: این قبیل سایت ها استایلی مجزا از محتوا دارند، حداقل جاوا اسکریپتهای زائد دارند. و کدهای ساده آن به موتورهای جستجو این اجازه را میدهد.  که به راحتی آنها را بگردند، ایندکس کنند و به صفحات وب رتبه بدهند.

در تامل بعدی، این همپوشانی معنی پیدا میکند. هدف در دسترس بودن این است.  که مطالب وب سایت را تا آنجایی که امکان دارد برای افراد قابل دسترس باشد.

که شامل افرادی میباشد که آن متن را با محدودیت های تکنیکی، فیزیکی، و دیگر مدودیت ها تجربه کرده اند. خوب است که فکر کنیم موتورهای جستجو کاربرانی با محدودیت های قابل توجه هستند:

نمیتوانند متن داخل تصاویر را بخوانند، نمی توانند جاوا اسکریپت یا اپلتها را ترجمه کنند، و نمیتوانند محتوای خیلی از انواع مولتی مدیا ها را “ببینند”. اینها انواع مشکلاتی است که در دسترس بودن می خواهد در گام اول حل شود.

تعریف دسترسی سریع در وبسایت

quick access to the website

معمولا سایت های تجاری موفق برای رسیدن به هر بخششون کاربر با راحترین مسیر ممکن به صفحه مورد نظرش میرسد. پس سایت هایی تجاری که خوب و موفق هستند روی این بخش هم کار کرده اند. چون اگر کاربر به راحتی نتواند با سایت شما کار کند و سریع به هدفش نرسد سایت شما رو ترک می کند.

عبورکردن از چند پست بازرسی

اکنون که میخواهم بحث درباره این تئوری صحبت کنم که چرا دسترسی بالا با سئو موثر همپوشانی دارد، نشان خواهم داد که چگونه اینکار انجام میشود.

1- تمامی معادل های متنی را برای المان های غیر متنی بیاورید (برای مثال از طریق “alt”، “longdesc”، یا در محتوای المان…..)

نه تنها موتورهای جستجو نمیتوانند عکس و فایل تصویری را درک کنند، بلکه نمیتوانند محتوای متنی که بر اساس دیده شدن هستند. را نیز درک کنند. (مانند هنر ASCII).

بنابراین ویژگی های Alt و longdesc به آنها کمک میکند تا سوژه چنین متونی را درک کنند.

همچنین موتورهای جستجو نسبت به فایلهای صوتی “کر” هستند. دوباره فراهم کردن توضیحات متنی برای این فایل ها کمک میکند . تا موتورهای جستجو بهتر این فایل ها را تعبیر کنند . و به محتواهایی که نمیتوانند آنها را “بشنوند” رتبه بدهند.

2- فراهم کردن لینک متنی اضافی برای هر جای فعالی که از نقشه تصویر سمت سرور استفاده کرده است.

لینک متنی برای موتور جستجو بسیار مهم است، از آنجایی که متن لنگر اغلب بصورت موجز محتوای لینک صفحه هدف را لیبل گذاری میکند.

در حقیقت، خیلی از بهینه سازان موتورهای جستجو متن لنگر را تنها فاکتور مهم در الگوریتم های جستجو در نظر میگیرند.

اگر وب سایتی از نقشه تصویری بجای منوهای متنی بعنوان شیوه ناوبری اولیه استفاده کنند. منو های متنی که در دیگر نقاط سایت قرار دارند.  به موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری درباره محتوای هر صفحه هدف میدهد.

برگرفته از:

سایت: https//kntit.ir

سایت: https//wpsho.com

ادامه داد…..

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نه =