معرفی مزایا و معایب سایت‌سازهای بدون کد نویسی

آموزش وبسایت

معرفی مزایا و معایب سایت‌سازهای بدون کد نویسی

عنوان مطلب امروز:

Website construction

معرفی مزایا و معایب سایت‌سازهای بدون کد نویسی

مقدمه :

آیا می دانید که وردپرس بیش از 36 درصد از وب سایت های جهان را در اختیار دارد؟ افراد فقط با مهارت های ابتدایی تا بدون کدنویسی، ممکن است یک وبلاگ، نمونه کارها و حتی فروشگاه دیجیتال ایجاد کنند و این چارچوب را به یک راه حل محبوب در میان کسانی که به دنبال راه های ساده برای زنده کردن ایده های خود هستند تبدیل کنند. اما اگر راه ساده‌تری برای ساختن یک وب‌سایت وجود داشته باشد، چه؟

سازندگان وب‌سایت‌های بدون کد حرفه‌ای، کاربران را کاملاً از کدنویسی انتزاعی می‌کنند و محیطی بصری برای ساخت انواع پروژه‌های وب بدون هیچ گونه تجربه توسعه ارائه می‌دهند.

و آنها (سازندگان وب سایت با کد)راه حل های یکپارچه ای هستند که شامل میزبانی، دامنه، قالب ها، ویرایشگر وب سایت، مدیریت تیم، بازاریابی و ویژگی های اضافی برای گسترش کسب و کار است. طبق آمار، تقریباً 85 درصد از شرکت‌ها به دلیل توانایی‌شان در کاهش فشار بر منابع فناوری اطلاعات و ایجاد رابط‌های وب از ابتدا بدون مهارت‌های کدنویسی یا منحنی‌های یادگیری، به سمت آنها روی آورده‌اند.

اجازه دهید اهمیت استفاده از سازندگان وب‌سایت بدون کد، مزایا و ارزش این رویکرد رو بیان کنیم.

فهرست مطالب :
  • اهمیت استفاده از سازندگان وب سایت بدون کد
  •  سرعت اجرا را افزایش می دهند
  •  شکاف بین تجارت و فناوری اطلاعات را پر می کنند
  •  مانع ورود کمی دارند
  • موارد استفاده متعددی دارند
  • مزایای استفاده از وب سایت سازهای بدون کد
    مشکلات و نقاط ضعف بالقوه سازندگان وب سایت No-Code

اهمیت استفاده از سازندگان وب‌سایت بدون کد

راه‌حل‌های بدون کد دارای سابقه ثابتی هستند که برای کسب‌وکارها کاملاً مؤثر هستند. کارشناسان بر این باورند که ارائه وب‌سایت‌های قابل اعتماد، پیشرفته و باکیفیت که نیازهای مصرف‌کنندگان را برآورده می‌کنند، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در جریان اصلی باقی بمانند و با بقیه جهان همگام باشند، که برای بقای کنونی بسیار مهم است. جدای از آن، سازندگان وب‌سایت بدون کد دارای این برتری‌ها هستند.

 سرعت اجرا را افزایش می دهند

سرعت عامل مهمی در موفقیت هر سرمایه گذاری است. نه تنها به این دلیل که زمان پول است، بلکه مهمتر از همه به این دلیل که شرکت‌ها با توانایی ارائه سریع‌تر وب‌سایت‌ها به بازار می‌توانند:

 شکاف بین کسب و کار و IT را پر می کنند

یکی دیگر از دلایل خوب برای توجه به سازندگان وب‌سایت بدون کد، توانایی آن‌ها در همسو کردن تجارت و فناوری اطلاعات است که به طور سنتی به طور مستقل وجود دارند. آنها مشارکت نهایی بین این دو طرف را تسهیل می‌کنند و یک اکوسیستم واحد را ایجاد می‌کنند که در آن همه ذینفعان می‌توانند به راحتی در فرآیند شرکت کنند، مهارت‌ها و تجربه منحصر به فرد خود را به ارمغان بیاورند و نظر و دیدگاه خود را ارائه دهند. این کمک می کند تا محصول را به سطح بعدی ببرید و اشکالات و عیوب مختلف را برطرف کنید.

 مانع ورود کمی دارند

سازندگان وب سایت به یک جایگاه خاص محدود نمی شوند. هر کسی، به معنای واقعی کلمه هر کسی، می‌تواند از آنها استفاده کند، زیرا مانع ورود فوق‌العاده کمی دارند: آنها به هیچ مهارت فنی ویژه، تجربه قبلی یا دانش اضافی نیاز ندارند. علاوه بر این، بسیاری از آنها به طور فزاینده ای ارزان هستند. بنابراین، حتی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های انفرادی با بودجه‌های کم این فرصت را دارند که ایده‌های خود را زنده کنند، مراحل اولیه پروژه را ساده‌سازی کنند، فرضیه‌ها را آزمایش کنند و راه‌حل‌های ساده و در عین حال زمان‌بر را در چند دقیقه ارائه دهند.

موارد استفاده چندگانه دارند

یک دهه پیش، سازندگان وب سایت بدون کد خالص بسیار محدود بودند. با این حال، امروزه که جنبش با درگیر کردن بهترین فناوری‌ها در این بخش تقریباً به گام خود رسیده است، دامنه استفاده از آنها بسیار گسترده شده است. برای مثال، با سازنده وب‌سایت، می‌توانید بسازید:

  صفحات فرود

وب سایت های تک صفحه ای

وب سایت های تمام عیار

راه حل های تجارت الکترونیک

فروشگاه های دیجیتال

نمونه های اولیه برنامه

برنامه های مشتری مدار با عملکرد ساده

سازندگان وب‌سایت بدون کد، نیازهای کسب‌وکارهایی را پوشش می‌دهند که از جایگاه‌های مختلف می‌آیند، به بازارهای هدف مختلف خدمت می‌کنند و اهداف متعددی را دنبال می‌کنند.

مزایای استفاده از وب‌سایت‌سازهای بدون کد

 با هدایت ایده‌ها، نه تخصص فنی، کاربران را تشویق می‌کنند تا یک برنامه وب بسازند یا گردش‌های کاری پیچیده را بدون نوشتن یک خط کد بسازند. آنها بستری آسان برای دستکاری، ساده  برای ورود هستند. آنها به مشتریان آزادی عمل ارائه می دهند و آنها را از تیم ها و آژانس های توسعه دهنده مستقل می کند. این تنها مزایایی نیست که این رویکرد ارائه می کند. اجازه دهید دیگر مزایای فوق‌العاده عملی کردن آن را در نظر بگیریم:

2) تحویل سریع. شرکت ها ممکن است با حذف نیاز به کدنویسی و گذراندن برخی از مراحل بوروکراتیک ذاتی بخش های توسعه دهنده در سازمان های بزرگ، زمان توسعه را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در برخی موارد، ممکن است به یک روز خلاصه شود و به شرکت مزیت برتری نسبت به رقبا بدهد.
3) اضافه بار کمتر در بخش های IT. بازاریاب‌ها، تبلیغ‌کنندگان، تحلیل‌گران و سایر بخش‌های غیر فناوری اطلاعات ممکن است به تنهایی به مشکلات خود رسیدگی کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند به سرعت فرم بسازند، نظرسنجی را از طریق ویجت های وب انجام دهند یا چندین نسخه از صفحات فرود را برای کمپین های بازاریابی آزمایش کنند. در نتیجه، بخش‌های فناوری اطلاعات از بار بیش از حد وظایف یکنواخت اجتناب می‌کنند و در نتیجه زمان بیشتری برای تمرکز روی مشکلات پیچیده می‌گیرند.
4) همکاری تنگاتنگ سازندگان وب‌سایت بدون کد یک محیط مشارکتی سازنده را ارائه می‌کنند که همه بخش‌ها را تشویق می‌کند در این فرآیند شرکت کنند و نظرات و مهارت‌های منحصربه‌فرد خود را به اشتراک بگذارند.
5) استانداردهای بالا. سازندگان وب‌سایت تنها راه‌حل‌های قابل اعتمادی را برای اطمینان از پایداری فناوری‌های اصلی و پیشرفته به کار می‌گیرند تا به پلتفرم ویژگی‌های پیشگامی برای برآورده کردن خواسته‌ها و انتظارات فعلی مخاطبان هدف بدهند. در نتیجه، مشتریان پروژه‌های پاسخگو، سازگار با موبایل، در دسترس، تعاملی و معنادار می‌سازند و در نتیجه پروژه‌ای با کیفیت بالا که استانداردهای رایج را برآورده می‌کند، تضمین می‌کنند.
6) ظاهر و احساس عالی. سازندگان وب سایت به پیروی از روندهای مدرن مشهور هستند. تیم های آنها به طور مداوم سبک ها را به روز می کنند و ویژگی های جدیدی را اضافه می کنند تا اجزای خود را به روز نشان دهند.
7) اعتماد و اعتبار. این در ذات مردم است که به محصولات خوش ظاهر ایمان داشته باشند. بنابراین، ظاهر مدرن و ویژگی های زیبنده پروژه های تولید شده توسط سازندگان وب سایت، همیشه اعتماد را به محصول القا می کند و اعتبار شرکت را افزایش می دهد.
8) صرفه جویی در منابع و هزینه. با سازندگان وب‌سایت بدون کد، کاربران مجبور نیستند برای ثبت دامنه، میزبانی، قالب‌ها، ادغام‌ها، قابلیت‌های اضافی، کمک طراح و کمک توسعه‌دهنده هزینه بپردازند. آنها برای یک طرح اشتراک پول می پردازند و هر چیزی را که می خواهند و نیاز دارند به تنهایی می سازند.
9) هزینه های نگهداری صفر تیم سازنده وب سایت تمام کارهای سنگین مربوط به مسائل قدیمی، اشکالات و نقص ها را انجام می دهد. این کار هزینه‌های تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهد و با اجازه دادن به آن‌ها برای حفظ آنچه که کار می‌کند و بدون تداخل با کد، در زمان زیادی برای بخش فناوری اطلاعات شما صرفه‌جویی می‌کند.
10) آزادی خلاقیت جزئی اگرچه پلتفرم‌ها هنوز از نظر ابزار محدود هستند، همانطور که تمرین نشان می‌دهد، آنها همه موارد ضروری را پوشش می‌دهند و انعطاف‌پذیری را برای شروع فوری ساختن ارائه می‌دهند. کاربران می توانند اجزای سازنده را در لحظه تنظیم کنند و در صورت لزوم به طور کامل تغییر مسیر دهند. به علاوه، این فرآیند بصری تر است. بنابراین، کاربرانی که با طراحی آشنا نیستند، ممکن است پروژه‌های زیبا و با نام تجاری را بدون مصالحه و فداکاری ایجاد کنند.
11) کاهش خطر. با استفاده از سازندگان وب‌سایت بدون کد، شرکت‌ها می‌توانند به جای اشکالات و خطاهای فنی، روی حل مشکلات واقعی تجاری تمرکز کنند. آنها خطرات شکست را با کنترل بیشتر بر جنبه های دیگر به حداقل می رسانند.

مشکلات و نقاط ضعف احتمالی سازندگان وب‌سایت No-Code

 سازندگان وب‌سایت بدون کد هنگام ایجاد برنامه‌های وب از ابتدا کارهای سنگینی را انجام می‌دهند. و با همه اینها، آنها به مشتریان نیازی به داشتن مهارت های فنی یا تجربه کدنویسی ندارند. با این حال، این قدرت محصور در سادگی استفاده با قربانی های خاصی همراه است. اجازه دهید برخی از مسائل بالقوه و نقاط ضعف این رویکرد را در نظر بگیریم.

1) خطرات حریم خصوصی و امنیتی

اولین چیزی است که هنگام شروع استفاده از چنین راه حل هایی به ذهن می رسد. در واقع، پلتفرم های بدون کد به دلیل عدم شفافیت در ذخیره سازی داده ها و حداقل کنترل کد منبع بدنام هستند. تشخیص این مسائل تقریبا غیرممکن است. بنابراین، در برخی مواقع، این ممکن است منجر به از دست رفتن داده‌های حساس یا نقض‌های امنیتی شود.

2) قفل فروشنده 

این یک نگرانی بزرگ دیگر است و مطمئناً یک مسئله بالقوه برای مشاغل است. میزانی که یک شرکت می‌تواند راه‌حل‌های خود را مقیاس‌بندی کند به ارائه‌دهنده آن بستگی دارد. آنها نمی توانند ویژگی ای داشته باشند که بخشی از مجموعه ابزار نیست. به علاوه، حفظ پروژه یا اضافه کردن برخی از اجزای خاص مشکل است. در نهایت، و در عین حال مهم، تغییر فروشنده تقریبا غیرممکن است.

3) ادغام های ضعیف

اگرچه جنبش بدون کد جهشی عظیم به سمت یکپارچگی کامل با سرویس‌ها و پلتفرم‌های ضروری انجام داده است، اما هنوز از کامل بودن یا انتظار ما فاصله زیادی دارد. محدودیت‌ها و محدودیت‌ها همیشه وجود دارد.

4) عدم سفارشی سازی

بر خلاف راه حل های کم کد که به مشتریان اجازه می دهد اجزای خود را از طریق کد تنظیم دقیق کنند، راه حل های بدون کد این ویژگی را ندارند. کاربران فقط دارای تم‌های از پیش تعریف‌شده، ویژگی‌های الگو، و گزینه‌های سبکی ضروری هستند.

5) آخرین موضوع ولی به همان اهمیت

 همه این مسائل را می توان به حداقل رساند یا تا حدی بر آن غلبه کرد. برای مثال، خطرات حریم خصوصی و امنیتی را می توان با مقررات حفاظت از داده ها مانند GDPR، DMCA، و CPRA کاهش داد. با انتخاب پلتفرمی که دائما سیستم را بهبود می بخشد، می توان بر قفل فروشنده غلبه کرد.

بنابراین مشتریان نیازی به تغییر فروشنده ندارند. یکپارچگی ضعیف را می توان با یک تیم توسعه دهنده خارجی که یک رابط برنامه نویسی کاربردی برای یک مورد خاص می نویسد، برطرف کرد. عدم سفارشی‌سازی ممکن است برای اشتراک‌های رایگان یا اساسی‌ترین پلتفرم اعمال شود. با برنامه های پیشرفته تر، کاربران ممکن است حالت توسعه دهنده را باز کنند، جایی که می توانند کد را سفارشی کنند.

نتیجه

برخی می‌گویند که سازندگان وب‌سایت بدون کد آینده ما هستند، در حالی که برخی دیگر معتقدند آژانس‌های توسعه حرفه‌ای هرگز نمی‌میرند، زیرا مجموعه‌ای از پروژه‌ها وجود دارد که فقط توسط آنها انجام می‌شود. هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم آینده واقعاً چه چیزی در انتظارش است. با این حال، وضعیت فعلی این است که جنبش کم رمز و بدون کد در حال افزایش است. در حال حاضر موارد استفاده متعددی دارد، از ساخت ماژول‌های کوچک مانند پنجره‌های بازشو تا ایجاد فروشگاه‌های دیجیتال چند منظوره کاملاً با پرداخت در داخل هواپیما.

طبق آمار، 23 درصد از کاربران در سراسر جهان به میزان متفاوتی از این حرکت مشارکت کرده و بهره مند شده اند. کارشناسان پیش بینی می کنند که این تعداد در پنج سال آینده به طرز چشمگیری افزایش یابد. اگرچه، هیچ تعجبی برای آن وجود ندارد. سازندگان وب‌سایت‌های بدون کد دارای مزایای بی‌شماری هستند که فرصت‌های زیادی را برای شرکت‌ها برای افزایش درآمد و افزایش طول عمر محصولات و برندشان باز می‌کند. اگرچه آن‌ها دارای نقاط ضعف و کاستی‌های خاصی هستند، اما در حال حاضر ابزار معتبری برای پیشبرد کسب‌وکارها در جایگاه‌های متعدد هستند

برگرفته از :

designmodo.com

پاسخ به سوال دوستان :

شاید تاکنون به این فکر کرده باشین که چرا باید برای کسب و کار خود وبسایت داشته باشین ؟

دلیل اینکه می‌گوییم باید سایت داشته باشید این آمار است. توجه کنید که ۸۱٪ از افراد قبل از

تصمیم گیری در مورد خرید و فروش در یک کسب وکار یا خدمات، در اینترنت تحقیق می کنند.

یعنی ۲۵.۹۲ میلیون نفر هستند که مشاغل را به صورت آنلاین جستجو می کنند. با این وجود ۴۶% کسب و کارها فکر می‌کنند نیاز به وب سایت ندارند.

توجه داشته باشید که جهان به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و نداشتن وب سایت

برای یک شرکت یا هر کسب و کاری، به منزلۀ جا ماندن از گردونۀ روزگار است.

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت آراز پردازش در ارتباط باشید

آدرس ایمیل:  info@arazpardazesh.com

اینستاگرام شرکت:   https://instagram.com/araz_pardazesh_kla

تماس با ما:     https://arazpardazesh.com/contact

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =