پشتیبانی وب سایت چیست؟ | مزایای پشتیبانی وب سایت

آموزش وبسایت

website-support-and-maintenance

مقدمه:

سلام به همراهان عزیز . دوستان در مقاله های قبل بخش آموزش وب سایت در مورد ویژگی های سایت مطلب گذاشتم. در این مقاله قصد دارم در مورد پشتیبانی وبسایت باهاتون صحبت کنم. با ما همراه باشید.

پشتیبانی وب سایت

Ser-or-Support-and-Maintenance-Services-page-banner
امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده فراگیر افراد از اینترنت، افرادی که به دنبال کسب در امد و بازاریابی هستند از وب سایت استفاده می کنند.
طراحی سایت و استفاده از بازاریابی اینترنتی .یکی از راه های افزایش درامد و کاهش هزینه های ناشی از استخدام افراد بازاریاب و همچنین هزینه های تبلیغاتی مانند : بروشور تبلیغاتی و … می گردد.
مدیران شرکت ها با یک شرکت طراحی سایت مورد اطمینان برای طراحی سایت قرارداد می بندند و شرکت طراحی سایت موظف است طی زمان معین شده وب سایت را طراحی نموده و به مشتری تحویل دهد..
پس از اینکه سایت تحویل داده شد موضوع پشتیبانی سایت مطرح می گردد.

مزایای پشتیبانی سایت

support-packages

پشتیبانی سایت با مهارت های خاصی همراه است و اصول و اسلوب آن در اختیار کسانی است که به بسیاری از کدهای برنامه نویسی، آنالیز سایت و تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت تسلط کافی دارند. در پشتیبانی سایت موارد زیر برای سایت حاصل می شود:

چرا پشتیبانی شرکت آراز پردازش کیا ؟

حفظ و نگهداری اطلاعات سایت

آپلود فایل های با حجم بالا در سایت

بروزرسانی قسمت های مختلف گرافیکی سایت

ایجاد کپی های پشتیبانی از پرونده ها در سرور سایت

پیاده سازی بهترین محتواها مطابق با الگوریتم های گوگل

ارائه آخرین ویرایش های ساختار سایت و ماژول های جدید

بروزرسانی محتوای سایت مطابق با اطلاعات ارسالی کارفرمایان

کمک به مدیران سایت ها برای بروزرسانی بهتر و آسانتر محتوا

 نصب و راه اندازی ابزارهای جدید بر روی سایت به صورت خودکار

آموزش، راهنمایی و هدایت کاربران برای استفاده از امکانات جدید در سایت

حفظ سایت و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده برای بازدهی بیشتر و موثرتر

ضرورت پشتیبانی از سایت

زمانی که یک وب سایت راه اندازی(طراحی وب سایت) می شود، به این معنا نیست که همه چیز تمام شده و می توان با بارگذاری محتواها در آن، برای بهره وری و بازدهی منتظر ماند. بلکه سایت ها به پشتیبانی نیاز دارند.

ممکن است در طی دوره های زمانی، سایت با مشکلات متعددی مواجه شود و یا با ورود افزونه های جدید، به تنظیم مجدد نیاز پیدا کند.

بنابراین باید بتوان سایت را مطابق با فاکتورهای جدیدی که وارد بازار می شود، مدیریت و اداره کرد. در صورتی که از سایت پشتیبانی نشود، پس از مدتی به لینک های شکسته، افزونه های قدیمی و از رده خارج، سیستم مدیریت محتوای غیراستاندارد و … دچار می شود. بنابراین باید به طور مدام سایت بررسی و مطابق با استانداردهای روز دنیا بهینه سازی شود.

انواع پشتیبانی

پشتیبانی سایت به دو صورت است:

۱) پشتیبان سئو و محتوا

۲) پشتیبان فنی

– پشتیبانی فنی

پشتیبانی فنی شامل: تغییرات کوچک در قالب سایت، مراقبت از حمله هکرها و به خطر افتادن امنیت سایت و موارد دیگر می باشد.

پس از اینکه سایت راه اندازی شد، ممکن است برخی از قسمت های آن دچار مشکل شوند. برای مثال در قسمت قالب های جوملا که به صورت OPEN هستند، ممکن است لینک سایر وب سایت ها قرار بگیرد. در این صورت کاربران پس از ورود به سایت، به سایت آنها هدایت شده و این امر به مرور زمان از رتبه سایت بکاهد. برای جلوگیری از این دست اتفاقات، پشتیبانی فنی در اولویت قرار می گیرد.

ضمن اینکه ورود افزونه های جدید، به معنای قدیمی شدن برخی دیگر از افزونه ها برای موتورهای جستجو است. پشتیبان باید از ورود افزونه ها و ابزارهای جدید اطلاع داشته باشد و آنها را در سایت نصب کند.

پشتیبانی امنیتی

بعد از راه اندازی سایت، حفظ حریم شخصی بازدیدکننده ها و خارج کردن اطلاعات از دسترس افراد سود، ضرورت پیدا می کند. در صورتی که سایت در مورد خرید و فروش محصولات و خدمات فعالیت دارد و بازدیدکنندگان اطلاعات بانکی خود را در سایت وارد می کنند، حفظ امنیت آنها ضرورت بیشتری دارد.

حضور هکرها به معنای دسترسی به اطلاعات بانکی کاربران و در نتیجه می تواند عواقب وخیمی را به دنبال داشته باشد. بنابراین بررسی مدام سایت و تغییر کدهای موجود می تواند از ورود هکرها به داخل سایت جلوگیری کند که این کار توسط پشتیبان امنیتی انجام می شود.

پشتیبان سئو و محتوا

پشتیبانی محتوایی سایت شامل قراردادن مقالات بصورت مرتب، افزایش رتبه سایت و … می باشد.

پس از حفظ حریم شخصی کاربران، نوبت به بارگذاری محتواها در سایت می رسد. محتواها عامل سئو وبسایت هستند. بنابراین پشتیبانی از محتواها تاثیر زیادی در حفظ رتبه سایت دارد. پشتیبانی محتواها با بررسی و تغییر لینک های شکسته، بازنویسی محتواهای کپی شده و … انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =

سایدبار