5 نکته کاربردی رایگان در فتوشاپ 2021

فتوشاپ

سلام دوستان عزیز به لطف خدا این سری مقالات آموزشی به اتمام رسید. قراره از این به بعد براتون فایل آموزشی بزارم حتما دنبال کنید.

سری آموزش ترفند های فتوشاپ :

 

آموزش گام به گام فتوشاپ

آموزش رایگان ترفند های فتوشاپ 2021

ترفندهای کاربردی فتوشاپ

تنظیم شدت فشار

در زمان استفاده از فتوشاپ روی تبلت می‌توانید از امکان حساسیت براش‌ها به فشار بهره بگیرید. با مراجعه به منوی Brush Settings>Shape Dynamics و تنظیم مقدار Control روی Pen Pressure و Minimum Diameter روی 0% این کار امکان پذیر است.

سازماندهی براش‌ها

دیگر آن روزهایی که با براش‌های نامرتب و بی‌نظم سروکله می‌زدیم سپری شده‌اند. اینک با رفتن به پنل Brush و راست-کلیک و انتخاب گزینه Create Group می‌توانید براش‌ها را نظم بخشیده و مرتب‌سازی کنید.

 

ایجاد امکان Undo-های بیشتر

احتمالاً گاهی اوقات مواردی پیش آمده است که آرزو کرده‌اید ای کاش یک Undo بیشتر می‌داشتید. در واقع در فتوشاپ امکان داشتن تا هزار Undo فراهم شده است. به این منظور به منوی Edit > Prefences > Performance بروید و گزینه History States را تنظیم کنید. با این حال تعیین این عدد روی 75 یا کمتر احتمالاً مناسب خواهد بود.

 

ایجاد براش فتوشاپ

در فتوشاپ امکان ساخت براش از روی تصاویر سیاه و سفید وجود دارد. کافی است تصویر یا شیء مورد نظر خود را به صورت خاکستری (greyscaled) درآورید، اندازه آن را تا کمترین ابعاد ممکن که صرفاً شامل……………………………………………………………….. شیء مورد نظر باشد برش دهید و سپس به منوی Edit > Define Brush Preset مراجعه کنید.

 

استفاده از استایل لایه روی یک لایه خالی

اگر به استایل یک لایه نیاز دارید اما خود آن لایه به درد شما نمی‌خورد کافی است یک استایل لایه به لایه‌ی خود اضافه کنید و سپس Fill لایه را تا 0% کاهش دهید.

استفاده از Refine Edge در فتوشاپ

اگر در استفاده از ابزار Quick Selection توفیقی نداشتید. و همزمان امکان استخراج اشیای موردنظر به صورت دستی را نیز ندارید. می‌توانید از ابزار Quick Selection در پیرامون شیء مورد نظر خود استفاده کنید. و سپس یک Layer Mask اضافه کرده و روی آن دابل-کلیک کنید.

سپس گزینه Select and Mask را انتخاب کنید. به این ترتیب با گزینه Refine Edge Brush مواجه می‌شوید.

تیک گزینه Smart Radius را بزنید و سپس شروع به براش کشیدن بکنید. به این ترتیب فتوشاپ لبه‌های شیء مورد نظر را تا حد بسیار عالی اصلاح می‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پانزده =