حفاظت از سایت دربرابر حملات هکرها

امنیت

download (2)

طراحی وب سایت

محافظت از مسیر ورود به مدیریت سایت

images

پیشنهاد می شود از قابلیت محافظت از مسیر ورود به مدیریت سایت استفاده نمایید. در تامین و کمک به امنیت سایت موثر بوده و در مواقعی محافظت اساسی به عمل می آورد.

فرض کنید اگر در حالتی نام کاربری و رمز عبور سایت شما به دست هکر افتاده باشد. با این کار می توانید از مشاهده مسیر مدیریت توسط هکر ممانعت به عمل آورید.

همانطور که در ابتدای بحث گفته شد امنیت 100 درصد نیست. با انجام موارد امنیتی می توان تا حد بالایی از بروز مشکلات امنیتی جلوگیری کرد.

واقع با انجام و تامین صحیح امنیت سایت می توان در مواقع بحرانی روی اقدامات انجام شده حساب باز کرد. تجربه نیز اثبات کرده با کانفیگ صحیح امنیتی بسیاری از ضعف های دیگر پوشش داده می شوند. در موضوع امنیت کوچکترین موارد هم اهمیت خاص خود را دارند.

 

تعیین محدودیت های دسترسی و مشاهده

images

با تعیین محدودیت های دسترسی امنیت سایت تا حد بالایی بهبود می یابد. سایت ها این امکان وجود دارد که با اعمال محدودیت هایی مانند تعریف IP از مشاهده مسیر یا فایل خاصی توسط اشخاص غیر جلوگیری کرد.

این حالت به وب سرور دستور داده می شود که اگر آی پی کاربر غیر از مقدار یا مقادیر تعریف شده باشد آنها را با پیغام forbidden یا access denied روبرو کند.

وب سرورهای تحت لینوکس و ویندوز امکان استفاده از این قابلیت وجود دارد و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. بهتر است حتما از امکان محدودیت آی پی مخصوصا در مسیر مدیرتی سایت خود استفاده کنید.

 

محافظت سایت در برابر اسپمرها

download

روبات های اسپمر با جستجو در سایت ها و پیدا کردن نقاط ضعف در آنها  اقدام به حملات انبوه اسپم می کنند.که اگر محافظتی در اینکار انجام نشده باشد. بسیار محتمل است که با ایجاد اختلال در سرور میزبان سایت ، مورد برخورد شرکت میزبان سایت و دریافت ابیوز از منابع متعدد شوید.

مطالب مرتبط :

نخستین گام های امنیت شبکه

راه های نفوذ در شبکه و وبسایت ها

اما با یک اقدام ساده و استفاده از سیستم محافظت CAPTCHA می توانید از بروز مشکلات امنیتی اسپمرها جلوگیری کنید. ما سیستم reCAPTCHA گوگل را به شما پیشنهاد می کنیم. بسیاری از سایت های بزرگ و معتبر دنیا از این سیستم استفاده می کنند.

شما نیز می توانید با اطمینان خاطر از این ابزار امنیتی استفاده کنید.

 

پیگیری مشکلات امنیتی و بروزرسانی امنیتی مداوم

download

مدیر امنیت سایت باید همیشه آخرین اخبار و رویدادهای امنیت مخصوصا مواردی که در ارتباط مستقیم با امنیت سایت است را رصد و پیگیری کند. بسیاری از مواقع سایت های بزرگ و حتی متوسط و کوچک قربانی این مشکلات می شوند.

غالبا هر شرکت یا مرجعی که اقدام به انتشار محصولی می کند. در مواقعی که باگ امنیتی در آن محصول مورد ارائه کشف و منتشر می شود وظیفه دارد بلافاصله راهکار و پچ امنیتی که بتواند از آن مشکل محافظت کند را ارائه نماید.

در چنین مواقعی هوشیاری و اطلاع فوری از مشکل و رفع آن باعث جلوگیری از ایجاد مشکل امنیتی در سایت می شود. توجه داشته باشید که حتی سایت هایی که در بالاترین سطح امنیتی محافظت شده اند نیز در برابر باگ های امنیتی آسیب پذیر هستند. می بایست بلافاصله نسب به رفع باگ در سایت اقدام شود.

عضویت در خبرنامه و انجمن ، پیگیری بخش اخبار و بلاگ سایتی که از محصولات آن استفاده میکنیم. راهکار مناسبی برای اطلاع سریع و به عملکرد به موقع است.

راه اندازی گواهی امنیتی SSL بر روی سایت

download (1)

یکی از بهترین راهکارها برای حفظ امنیت اطلاعات کابران و مدیران سایت استفاده از گواهی امنیتی SSL بر روی سایت است. که علاوه بر موارد امنیتی ، تاثیرات بسیار خوبی در نتایج سئو و جلب اعتماد کاربران دارد.

گواهی ssl بر روی سایت اطلاعات ورودی و خروجی را با الگوریتم بسیار پیچیده ای رمزنگاری کرده . و از شنود و دزدیده شدن آنها جلوگیری می کند.

این کار سبب می شود که در بسیاری از حالات حتی در صورت استفاده کاربر یا مدیر سایت از اینترنت ناامن مشکلی ایجاد نشود. در واقع در این حالت اگر اطلاعات مورد شنود نیز قرار گیرد. قابل بهره برداری نخواهد بود و شنود کننده با یکسری اطلاعات رمزنگاری شده روبرو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =