10 نکته ی اساسی ساخت تیزر (بخش دوم)

تیزر

10نکته ی اساسی ساخت تیزر

مقدمه:

سلام خدمت دوستان عزیز باز اومدیم با یه مقاله ی دیگه. در مورد آموزش ساخت تیزر در هفته ی قبل 5 مورد از نکات مهم ساخت تیزر رو براتون گذاشتم. این هفته نکات دیگه رو براتون میذارم .برای اطلاع بیشتر به مطالب قبل رجوع شود.

6-از شمارش معکوس استفاده کنید

countdown

قبل از انتشار تیزر از شمارش معکوس استفاده کنید. قابلیت تقریبا جدیدی که اینستاگرام هم در استوری هایش از آن استفاده کرده است و می توانید از آن بهره ببرید. استفاده از شمارش معکوس دو مزیت دارد:

  • هیجان رونمایی از محصول را بالا می برد
  • مانند یک یاد آور عمل می کند و مخاطب را از زمان دقیق آگاه می کند

هدف ما در مرحله تیزر تبلیغاتی این است که مدام بدون آنکه از اصل محصول یا ویژگی های آن صحبت کنیم ذهن مخاطب را راجع به محصول بیدار نگه داریم

7- معما یا تست طراحی کنید.

mystery

وقتی پای سوال و معما به میان می آید مردم در جواب دادن به آن با هم رقابت می کنند. و همین باعث بازار گرمی محصول شما می شود. اگر امکانش را دارید به ازای جواب های درست قرعه کشی کنید. و از محصولی که قرار است معرفی کنید برای برندگان جایزه در نظر بگیرید.

این کار هم باعث بالا رفتن اینگیجمنت ریت شما در شبکه های اجتماعی می شود. و هم مخاطب را به محصول مشتاق تر می کند.

وقتی پای سوال و معما به میان می آید مردم در جواب دادن به آن با هم رقابت می کنند.

امکان به اشتراک گذاری لینک سوال یا نتایج پاسخ ها را فراهم کنید. تا کاربران بتوانند آن را برای هم دیگر بفرستند. و برند شما و محصولی که در سایه ی معما می خواهید معرفی کنید را بیشتر بشناسند.

8- از ترکیب رسانه ها استفاده کنید.

media

طبیعتا هر کسب و کاری بسته به بودجه اش رسانه مورد نظر برای پخش تیزر تبلیغاتی اش را انتخاب می کند. اگر کسب و کار بزرگی هستید و بودجه تبلیغاتی بالایی در نظر گرفته اید. پخش تیزر را از رسانه های مختلف انجام دهید.

از پخش در تلویزیون گرفته تا بیلبورد های شهری و بین شهری تا شبکه های اجتماعی و حتی پادکست برندتان.

از همه پلتفرم های مورد نظر استفاده کنید چرا که مخاطبین این پلتفرم ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. اینطور صدایتان را به گوش افراد بیشتری رسانده اید.

به عنوان مثال در فیسبوک عکس کاورتان را به تیزر محصول جدید اختصاص دهید. یا در پادکست تان از لانچ محصولتان خبر دهید.

9- زمان تیزر تبلیغاتی رو مدیریت کنید.

Time-Management-

از نظر علمی ثابت شده است که محدوده زمان توجه افراد طی ۸.۵ ثانیه شکل می گیرد. به این معنا که مخاطب تا حدود ۸ ثانیه ویدیو شما را تماشا می کند. اگر در این زمان نتوانست نظرش را جلب کند از آن گذر می کند.

نکته حائز اهمیت اینجاست که شما ۸ ثانیه فرصت دارید تا توجه کاربر را جلب کنید. یا او را به ادامه تماشای تیزر ترغیب کنید. پس سعی کنید نکات جالب و نشانه ی کلیدی تان را در همان ۸ ثانیه اول بگنجانید. طفره رفتن را کنار بگذارید.

10-از فرمت های مختلف استفاده

همانطور که در ابتدای متن نیز توضیح دادیم درست است که معمول ترین نوع تیزر تبلیغاتی در قالب ویدیو است. اما تیزر انواع دیگری مانند عکس و ایمیل و … نیز می تواند باشد. غیر از ساخت ویدیو برای معرفی محصولتان عکس های مکملی را نیز برای آن تهیه کنید و آن را منتشر کنید. طبیعتا دیدن چند مدل تیزر مختلف مخاطب را کنجکاو تر می کند تا اینکه همه جا فقط یک ویدیوی مشابه را ببینید.

جمع بندی:

هر کسب و کاری برای معرفی محصولش نیازمند تبلیغات است. اما تبلیغات نیز استراتژی های مخصوص به خودش را دارد و فقط با ساخت یک ویدیو تبلیغاتی و انتشار آن بدون استراتژی نمی توان انتظار نتیجه بخشی تبلیغات را داشت. در واقع هر برندی نیازمند آن است که ذهن مشتری را از قبل برای محصول آماده کند. در او هیجان به خرید ایجاد کند.

تیزر تبلیغاتی یکی از روش های ایجاد هیجان در مشتری است که هم نام برند را در ذهن او نهادینه می کند و هم منجر به فروش بیشتر محصول می شود.

برگرفته از:

آکادمی دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 17 =