10نکته ی اساسی ساخت تیزر

تیزر

10نکته ی اساسی ساخت تیزر

تعریف تیزرهای تبلیغاتی و چگونه ساخته می شود؟

امروزه تبلیغات به عنوان عنصر اصلی در آگاهی، ترغیب و یادآوری مشتریان نسبت به محصولات، برندها و شرکت ها شناخته می شوند.

تبلیغات مناسب و صحیح و بکارگیری رسانه مناسب جهت انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطبین و مشتریان بازار هدف می تواند مرحله معرفی و یا رشد از چرخه عمر محصول را با سرعت بالایی طی نماید.

در میان انواع تبلیغات ( رسانه ای، محیطی، چاپی و … ) کماکان تیزرهای تلویزیونی که زیر مجموعه تبلیغات رسانه ای می باشند بیشترین و بهترین تاثیر گذاری را روی مخاطبین البته بسته به نوع محصول ( مصرفی و صنعتی) می گذارند. { تیزرهای تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته می شوند؟

واژه تیزر که به معنای ادیت کننده است، اصطلاحا به رفتاری گفته می شود که با کامل نشان ندادن چیزی یا کامل نگفتن حرفی، در فرد مقابل ایجاد حس کنجکاوی می کند.
به عنوان مثال، در تصویر ی با یک جمله رو به رو میشود .

اما نمی دانید که با چه برند یا چه شرکت یا چه چیزی روبه رو هستید. پیامی در حال انتقال است اما نمی دانید هدف چیست. آیا قرار است محصولی فروخته شود؟ آیا قرار است فیلمی معرفی شود؟

10 نکته ی اساسی در مورد ساخت تیزر

 ایده خلاقانه داشته باشید .

کمی ابهام به تیزر اضافه کنید.

به جای محصول بر مخاطب تمرکز کنید.

تیزر تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

از اینفلوئنسر ها بهره ببرید.

ازشمارش معکوس استفاده کنید.

معما یا تست طراحی کنید.

از ترکیب رسانه ها استفاده کنید.

زمان تیزر تبلیغاتی را مدیریت کنید.

از فرمت های مختلف بهره ببرید.

1- ایده خلاقانه داشته باشید

creativeideas

یکی از مهم ترین ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی خوب داشتن ایده جدید و ناب است

بیننده امروزی بسیار باهوش و نکته سنج است و به محض دیدن محتوای تکراری و خسته کننده ی همیشگی از ادامه تماشا دست می کشد.

یکی از مهم ترین ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی خوب داشتن ایده جدید و ناب است. مخاطب روزانه با حجم زیادی از محتوا روبرو است و محتواهای تکراری را پس می زند.

در این میان رسالت شما برای معرفی و شناساندن محصول یا خدمتتان این است که محتوایی برای تیزرتان تهیه کنید که چه از لحاظ بصری و چه اطلاعاتی برای مخاطب نو باشد به طوری که وقت بگذارد و آن را تماشا کند.

در غیر این صورت اگر از ایده های معمول دیگر کپی کرده باشید و نگاه متفاوتی به محصول خودتان نداشته باشید، انتظار اینکه دیگران نیز تبلیغات محصول شما را متفاوت ببینند بیهوده است

2-کمی ابهام به تیزر اضافه کنید 

ambiguous

شاید فکر کنید افراد اگر از چیزی کامل سر در نیاورند کلافه شوند. اما برخی مواقع این خلاف واقع است و اضافه کردن کمی ابهام و رمز و راز به تیزر باعث می شود بیننده ذهنش مشغول شود و دنبال وقایع بعدی باشد.

یا حتی ویدیو را چندین بار ببیند تا بلکه نکته ای را از آن در آورد. هدف کلی تیزر تبلیغاتی جلب توجه مخاطب است به طوری که خودش هم متوجه نشود. داستان را طوری نشان دهید که نیمه تمام بماند. یا تیزر هایتان را به صورت سریالی تهیه کنید و به صورت مرحله ای آن را منتشر کنید.

مطالب مرتبط:

گام 6:ترسیم ایده تیزر تبلیغاتی

نوشتن اسکریپت تیزر تبلیغاتی (گام 7)

آموزش استوری بورد تیزر تبلیغاتی( گام 8 )

 

یکی از نمونه تیزرهای ایرانی جالب متعلق به شرکت تپسی است. البته این تیزر ها ویدیو نیستند و به صورت عکس نوشته و روی بیلبورد های شهر دیده شدند.

تپ سی با نوشتن جملاتی مثل : “به یک خواننده نیاز داریم” ، ” به یک داننده نیاز داریم” سعی در جلب توجه مخاطب کرد.

در نگاه اول هیچ کس متوجه نمی شد این بیلبورد متعلق به چه برندی است یا منظورش چیست. بعد از مدتی تپ سی رازش را آشکار کرد و با تکمیل جملات به صورت ” به یک خواننده نیاز داریم تا مسیر ها را بخواند” و ” به یک داننده نیاز داریم که مسیر ها را بداند” به ابهام ذهن خواننده برای یافتن رانندگان پایان داد.

کمی ابهام به تبلیغات خود اضافه کنید وقتی توانستید با گنجاندن ابهام حس کنجکاوی مخاطب را بر انگیزانید. وقت آن است که کمی اطلاعات را در تیزر بگنجانید البته نه همه ی اطلاعات راشک ایجاد کنید.

مثلا یک نشانه کوچک را رونمایی کنید یا مثلا از مخاطب بخواهید حدس بزند که محصول چه می تواند باشد.

در واقع مخاطب را جوری درگیر کنید که کنجکاو شود ببیند بعد از این چه پیش خواهد آمد. در یک کلام غیر قابل پیش بینی باشید.

3-به جای محصول بر مخاطب تمرکز کنید.

به جای محصول بر مخاطب تمرکز کنید

تفاوت تیزر با بقیه انواع تبلیغات در این است که خصوصیات محصول به راحتی در اختیار مخاطب قرار نمی گیرد. به جای اینکه بر نشان دادن خود محصول اصلی تمرکز کنید توجه تان را بر مخاطب معطوف کنید.

این محصولی که شما عرضه کرده اید چه کاری برای مخاطب انجام می دهد؟ ویژگی های اصلی و بولد محصول چیست؟ چه چیزی به تازگی به آن اضافه شده؟ چه کاربردی دارد؟ سعی کنید فضایی را با محصول تصویر سازی کنید که مخاطب بعدا با محصول قرار است انجام دهد..

نمونه سناریو تیزر تبلیغاتی گلکسی واچ را مشاهده کنید می بینید که فردی در حالی که گلکسی واچ به دست کرده در حال دویدن و ورزش کردن است .

که در ویترین مغازه ای باکیک دلخواهش مواجه می شود اما ساعت را نگاه می کند و به دویدن ادامه می دهد.

به این معنا که هنوز برای خوردن کیک کالری مورد نیاز را نسوزانده است و گلکسی واچ قرار است در محاسبه کالری و یا میزان ورزشش به او کمک کند .

این دقیقا جزییات شرایطی است که بعدا کاربر با محصول قرار است تجربه کند. با دیدن این صحنه حس همذات پنداری به او دست می دهد. این یعنی یک تبلیغ تاثیر گذار و موفق.

4-تیزر تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

socialmedia

تمام هدف معرفی یا به اصطلاح لانچ محصول این است که به میزان هر چه بیشتر توجه افراد را جلب کند. برای کسب و کارهای نوپایی که بودجه های آن چندانی برای تبلیغات ندارند.

شاید تبلیغات تلویزیونی کمی سنگین به نظر بیاید امروزه به اندازه کافی مدیاها و شبکه های اجتماعی با میزان بالای مخاطب وجود دارند و بهترین پلتفرم برای انتشار تیزر های تبلیغاتی به شمار می آیند.

فیسبوک، توییتر، اینستاگرام این ها همگی برای کمپین تیزر تبلیغاتی شما پر مخاطب و مناسب هستند.

شبکه های اجتماعی با میزان بالای مخاطب بهترین پلتفرم برای انتشار تیزرهای تبلیغاتی به شمار می آیند

به نقل از ژورنال EMarketer نزدیک به ۳ بیلیون کاربر جهانی در شبکه های اجتماعی وجود دارد. در کشور عزیز خودمان ایران نیز حدود ۴۷ میلیون نفر از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده می کنند.

یعنی حدود بیشتر از نیمی از جمعیت. مارکت گسترده فرصت بسیار خوبی است که از این مدیاهای ارزان قیمت برای تبلیغات استفاده کنید.

بهتر است تیزر کمپین شما حدود ۲۰ تا ۳۰ روز قبل از لانچ محصول منتشر شود تا وقت مناسب برای تاثیر گذاری بر مخاطب را داشته باشد و طوفان فکری مناسب را ایجاد کند

5-از اینفلوئنسر ها بهره ببرید

influencers

در نکته قبل گفتیم که منتشر کردن تیزر در شبکه های اجتماعی ضروری است. اما از چه طریقی؟

اگر شما یک تیزر ویدیویی عالی هم تهیه کرده باشید.

اما صفحه اینستاگرامتان فقط ۲۰۰ فالوئر داشته باشد آیا تمام هزینه ای که کرده اید فقط برای ۲۰۰ نفر بوده؟

طبیعتا اینجا بحث اینفلئونسر مارکتینگ مطرح می شود. اینفلوئنسر ها افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی هستند که تعداد زیادی فالوئر دارند.

با مقداری هزینه می توانید با آنها قرار داد ببندید تا تیزرتان را در صفحه شان قرار بدهند و تعداد بیشتری تبلیغات شما را ببینند. فراموش نکنید.

که برخی صفحات فقط با فالوئر فیک صفحه شان را بنا نهاده اند و سعی کنید با افراد شناخت شده با نرخ اینگیجمنت بالا قرار داد ببندید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت هم خوانی صفحه اینفلوئنسر مورد نظر با محصول شماست. حوزه فعالیت اینفلوئنسر را در نظر بگیرید و مرتبط ترین را با محصول انتخاب کنید تا در جلب توجه بازار هدف مرتبط ناکام نمانید.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

شناسایی افراد تاثیرگذار برای تبلیغات

برگرفته از:

آکادمی دیجیتال سایت

سایتMotions.ir

ادامه دارد………….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شش =