3 عنصر کاربردی و مهم برندسازی

آموزش وبسایت

3 عنصر کاربردی و مهم برندسازی

مقدمه

با سلام و عصر بخیر خدمت همراهان آراز پردازش. در ادامه مقاله چقدر تا حالا به برند سازی فکر کردین !؟ به معرفی 3 عنصر کاربردی و مهم برندسازی می پردازم. همراه ما باشید.

مشارکت کارکنان


association personnel

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم اگر می خواهید برند شما شناخته شود دست یافتن به حس یکپارچگی و ثبات بسیار مهم است.

در حالی که یک شیوه نامه می تواند به شما کمک کند تا به یک تجربه ی دیجیتالی منسجم دست یابید. به همان اندازه نیز مهم است کارکنان شما از نحوه ی برقراری ارتباط با مشتری ها و پرزنت کردن برند آگاه باشند.

مهم است که کارکنان شما از نحوه ی برقراری ارتباط با مشتری ها و پرزنت کردن برند آگاه باشند.

اگر برند شما در تعاملات توئیتری خود شوخ طبع هست , پس منطقی نخواهد بود که وقتی مشتری با شما تماس می گیرد با یک نماینده ی بدخلق و تند خو در ارتباط باشند .درست است؟

برای جلوگیری از چنین تجربه ی ناسازگاری به رویکرد zappos توجه کنید .

اگر تا به حال با نماینده ی خدمات مشتری zappos در ارتباط بوده باشید می دانید من درباره ی چه چیزی صحبت می کنم.

zappos چنان متعهد هست که اطمینان حاصل می کند. نه تنها برند خود بلکه تمامی برندها در تعاملات انسانی و دیجیتالی یکپارچه باقی می مانند. تا جایی که آن ها یک دپارتمان اختصاصی برای این امر اختصاص داده اند که Zappos insider  نام دارد.

تمام کارمندان آن مجموعه به ارزش های اصلی خود و کمک به سایر شرکت ها در همین رویکرد پایبند هستند. شهرت زیادی در زمینه ی خدمات به مشتریان ایجاد کرده اند .

  • وفاداری

agllegianceاگر در موقعیتی هستید که انسان هایی شرکت و برند شما را دوست دارند نسبت به این مساله  بی تفاوت نباشید. پاداشی را برای دوست داشتن آن ها در نظر بگیرید. این مشتریان حسن نیت خود را برای نوشتن در مورد شما , توصیه کردن شما به دوستان خود و مانند سفیر برند شما رفتار کردن را انجام داده اند.

ترویج وفاداری زود هنگام این افراد باعث بازگشت بیشتر مشتری و سود بیش تر برای کسب وکار شما خواهد بود . بعضی اوقات تنها چیزی که نیاز هست فقط یک تشکر کردن هست. ولی بعضی اوقات بهتر است فراتر بروید و برای آن ها یک نامه ی شخصی بنویسید.

یا برایشان اشانتیون بفرستید و از آن ها بخواهید نظرات خود را بنویسند و آن ها را در وب سایت خود به طور برجسته ثبت کنید.

 

بعضی اوقات برای وفاداری مشتری تنها چیزی که نیاز هست فقط یک تشکر ساده است.

هنگامی که ما در  Hubspot به ۱۵۰۰۰ نفر مشتری دست یافتیم می خواستیم در ضمن صادق ماندن نسبت به برندمان به شکل با شکوهی ازاین افراد تشکر کنیم .

بنابراین  ۱۵۰۰۰ توپ نارنجی رنگ پینگ پنگ را از بالکن طبقه ی چهارم شرکت رها کردیم و عبارت از شما متشکریم توسط بادکنک های متالیک بزرگ شکل گرفت.

اگر چه ممکن است برای برخی از افراد کمی غیر عادی و غیر معقول به نظر برسد ولی برای کسانی که برند ما را می شناسند این ژست مفهوم کاملی داشت .

وفاداری بخش مهمی ازهر برندسای هست مخصوصا اگر به دنبال پشتیبانی سازمان فروش خود باشید. در پایان روز برجسته ساختن یک رابطه ی مثبت  بین شما و مشتریان موجود. شرایط را برای همکاری مشتریان دارای پتانسیلی که قصد همکاری با شما را دارند فراهم می سازد.

آگاهی رقابتی


competition

برای بهبود استراتژی خود و ایجاد ارزش بیش تر برای برند خود از رقابت به عنوان یک چالش بهره ببرید. شما دقیقا در کسب و کار مشابه هستید و به دنبال همان مشتریان هستید.درست است؟

پس ببینید رقیبان شما چه کارهایی انجام می دهند. برخی از تاکتیک های آن ها موفق بوده؟ و برخی از آن ها شکست خورده اند؟

موقعیت برند خود را بر اساس تجربه آن ها به منظور بهبود هر چه بیش تر شرکت و کسب وکارتان تنظیم کنید. یک مثال عالی از چگونگی بهبود برند خود با یادگیری از طریق رقبا برند Pizza Hut  هست.

وقتی یک نفر که عاشق پیتزا بود در توئیتر خود سوالی ایجاد کرد .پیتزا هات فرصت را از دست نداد و در عرض چند دقیقه پاسخ دوستانه ای به این سوال داد. قبل از اینکه Dominos Pizza  حتی فرصتی برای صحبت کردن در این مورد پیدا کند. اگر Dominos  رقیب هایش را زیر نظر بگیرد. می داند دفعه ی بعد اگرچنین وضعیتی پیش آید چه اقدامی بکند .

یک مثال عالی از چگونگی بهبود برند خود با یادگیری از طریق رقبا برند Pizza Hut  است.

این مطلب رو هم بخون! :   چقدر تا حالا به برند سازی فکر کردین !؟

 

مشتریان Hubspot با استفاده از اپلیکیشن social Monitoring . می توانند به راحتی از منشن های رقبا در رسانه های اجتماعی اطلاع پیدا کنند .

اگر چه هماهنگ ماندن با استراتژی های رقبا برای بهبود برندتان مهم هست. ولی اجازه ندهید هر کاری که انجام می دهید را عینا کپی کنند.

مطمئنا شما مانند تعداد زیادی از شرکت های دیگر محصول یا خدمات مشابهی را می فروشید. اما برای این که برند شما منحصر به فرد هست شما در این کسب وکار هستید و تجارت می کنید . با هرحرکتی که رقیب شما عینا انجام می دهد این وجه تمایز را از دست می دهید.

در انتها باید بگوییم که مبحث برندینگ بسیار گسترده هست. دوره برند سازی که بسیاری از موسسات معتبر برگزار می کنند شامل ده ها سرفصل است. ما پیشنهاد می کنیم کتاب اصول برندسازی را مطالعه نمایید. که شامل اطلاعات مفیدی راجع به برندینگ، اصول اولیه‌ برند سازی و اهمیت برندسازی است.

جمع بندی:

یک استراتژی خوب برای برندسازی باید شامل بخش های مختلفی باشد که شما را به بهترین شکل به سمت هدف نهایی یعنی خلق یک برند موفق راهنمایی کند.

در این مقاله 3 فاکتور اساسی برای داشتن یک استراتژی موفق برندسازی مورد بحث قرار گرفت.

هدف برند و کسب و کار شما باید کاملا مشخص باشد، برند شما باید در تمامی پلت فرم ها یکپارچگی خود را حفظ کند. هیجانات و احساسات مشتری ومصرف کننده درنظرگرفته شود.

برند شما برای به روز ماندن باید همیشه انعطاف پذیری خود را حفظ کند. فضای کسب و کار شما باید به گونه ای تعریف شود که کارکنان شما بتوانند برندتان را به خوبی پرزنت کنند. زمینه ی لازم برای وفادار ماندن مشتری ها به برندتان محیا باشد. از استراتژی های رقبا جهت بهبود هرچه بیشتر برند وکسب و کار خود بهره مند شد.

برگرفته از:

آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =