۱۱ روش برای بهبود UX/UI وب سایت (بخش اول)

آموزش وبسایت

۱۱ روش برای بهبود UX/UI وب سایت (بخش اول)

۱۱ روش برای بهبود UX/UI وب سایت (بخش اول)

11 ways to improve website UX/UI
مقدمه :

اصطلاحات UX (تجربه کاربر) و UI (رابط کاربری) اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. آنها به قدری با هم مرتبط هستند که درک تفاوت بین آنها دشوار است، به خصوص اگر این جنبه ای از فناوری باشد بنابراین قبل از ادامه، بیایید آنها را تعریف کنیم

  • UX تجربه کلی استفاده از یک وب سایت یا سرویس است.
  • UI چیزی است که کاربر برای انجام کاری روی آن کلیک یا ضربه می زند.

این UX است که کاربران را در وب سایت شما نگه می دارد، بنابراین این اصل اساسی است. و رابط کاربری عامل  مهمی در نحوه دستیابی به آن است. وقتی به این فکر می‌کنید که چگونه وب‌سایت یا خدمات خود را بهتر کنید، این احتمال وجود دارد که هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید در UX یا UI قرار می‌گیرد. به یاد داشته باشید: شما رقابت دارید و ایمن‌ترین راه این است که فرض کنید رقبای شما هر کاری که شما می‌توانید انجام دهید انجام می‌دهند.

بنابراین بیایید برخی از عناصر کلیدی UX را بررسی کنیم تا به شما در درک اصول پشت سر بهبود وب‌سایتتان کمک کنیم. در این مقاله UX (تجربه کاربری) رو بررسی می کنیم .

فهرست مطالب

الف : نحوه بهبود UX وب سایت

1. موقعیت جغرافیایی

IP. 2. حسابرسی و تجزیه و تحلیل

UX .3 سرعت صفحه

4. سرفصل های هدفمند

5. فضای سفید

6. قابلیت دسترسی

7. نقاط گلوله

8. سازگاری و سلسله مراتب

خلاصه پیشرفت های UX

ب: نحوه بهبود رابط کاربری وب سایت

1. موقعیت جغرافیایی IP: UI.

2. سازگاری

3. دعوت به اقدام

خلاصه بهبود رابط کاربری

نتیجه گیری

نحوه بهبود UX وب سایت

همانطور که گفته شد، UX تجربه کلی است که کاربران از یک سایت تشکیل می دهند. در تمام اشکال تعامل، انسان ها از “رفلکس جهت گیری” استفاده می کنند. این چیزی است که معروف‌ترین آن توسط یوجین سوکولوف و اولگا وینوگرادوا، روان‌شناس‌های اعصاب بررسی شده است. ما را قادر می‌سازد تا درباره چیزهایی که نمی‌فهمیم قضاوت کنیم. نتیجه این است که، همین قابلیت در روانشناسی ما «سخت» است و با مواجهه با چیزهای جدید آشکار می‌شود.

و این همان چیزی است که واکنش‌های فوری ما را در مواجهه با افراد جدید و موقعیت‌های جدید پایه‌ریزی می‌کند. برای مثال وب سایت ها. بنابراین درک کنید که اگر قابلیت استفاده ضعیف باشد، مردم واقعاً از وب سایت شما خارج می‌شوند، فقط بعد  چند ثانیه….

بیایید نگاهی به برخی از مشکلات بالقوه و نحوه برخورد شما با حل آنها بیندازیم.

1. موقعیت جغرافیایی IP

IP geolocation

خدمات مکان یابی IP می تواند قابلیت های حیاتی را به ویژه برای فروشگاه های آنلاین و خدمات بانکی فعال کند. آنها برای شناسایی موقعیت مکانی کاربر با استفاده از جستجوی IP استفاده می شوند. شناسایی چنین تلاش‌هایی برای جعل موقعیت جغرافیایی برای بسیاری از کسب‌وکارها حیاتی است.

ممکن است وسوسه انگیز باشد که موقعیت جغرافیایی را در حالت خودکار رها کنید تا موقعیت جغرافیایی کاربر را به طور خودکار در زمان واقعی انتخاب کند. در ارزش اسمی، به نظر می رسد که این بهترین راه حل است زیرا نیازی به تعامل با کاربر ندارد (به طور کلی هیچ پنجره بازشو یک مزیت محسوب می شود). اما مشکلاتی وجود دارد.

یکی از موارد مهم این است که یک کاربر ممکن است نیازهای واقعی داشته باشد که باید آنها را برطرف کند. شاید آنها نیاز دارند برای دوستی که در بازار شما زندگی می کند هدیه ای بخرند. مثال زیر را نگاه کنید تا ببینید هنگام استفاده از موقعیت مکانی خودکار چه اتفاقی می‌افتد:

دانلود رایگان :

دانلود افزونه المنتور پرو Elementor Pro 3.10.1

اگر چیزی بدتر از ارائه یک تجربه بد وجود دارد، این است که اصلاً تجربه ای ارائه نمی دهد. کسی نیاز به ارزیابی یک پیشنهاد شغلی داشته باشد، آنگاه شروع به تحقیق در مورد مدارس، داروخانه ها و موارد مشابه می کند. اگر کسی نیاز به خرید هدیه برای یک دوست داشته باشد، تشخیص خودکار شما او را از کار می اندازد و او را مجبور می کند به سراغ یکی از رقبای شما برود. همچنین فراموش نکنید که هر سایتی که بخواهد استانداردهای WCAG 2.0 W3C را برآورده کند، نمی‌تواند از موقعیت مکانی خودکار استفاده کند.

در عوض، به کاربر اجازه دهید کشور خود را به صورت دستی انتخاب کند. مردم فرصت های سرگرمی کافی دارند، بنابراین احتمالاً برای سرگرمی در وب سایت شما نمی مانند. سپس، آنها می توانند آن هدیه را برای یک دوست پیدا کنند. مشتری خوشحال، بدون توجه به مکان فیزیکی، مشتری خوشحال است.

جلوگیری از تقلب

کلاهبرداری یک مشکل بالقوه برای هر کسب و کاری است، به خصوص فروشگاه های آنلاین که مسئولیت مالی در مورد بازپرداخت وجه احتمالاً بر عهده فروشگاه است، نه صادرکننده کارت. بنابراین مهم است که اقدامات منطقی برای جلوگیری از تقلب انجام شود.

بعید است شخصی که آدرس اعلام شده او در یک قاره است آدرس IP در قاره دیگر داشته باشد. یک API مکان جغرافیایی IP می‌تواند با منبع‌یابی داده‌های مکان کمک کند تا اطمینان حاصل شود که این دو مطابقت دارند. اگر این کار را نکنند، این می تواند نشان دهنده تقلب باشد.

در حالی که داده‌های مکان جغرافیایی IP می‌تواند به جلوگیری از تقلب کمک کند، تهیه محصول یا خدماتی که قادر به شناسایی تلاش‌ها برای دور زدن موقعیت جغرافیایی باشد، مهم است. می توان از طریق استفاده از VPN، پراکسی یا ناشناس انجام داد. بنابراین با اجرای مکان‌یابی جغرافیایی، می‌توانید احتمال جلوگیری از تقلب را افزایش دهید که این یک پیروزی برای شما و مشتریانتان است.

2. حسابرسی و تجزیه و تحلیل UX

هر کسی که در مورد بهبود مسائل جدی است، ابتدا آنچه را که می خواهد بهبود بخشد، اندازه گیری می کند. اگر نمی‌دانید در حال حاضر چگونه هستید، نمی‌توانید ارزیابی کنید که آیا در حال بهبود هستید یا نه. هر زمان که از وب ‌سایت ارائه‌دهنده خدمات بازدید می‌کنید، با یک مطالعه موردی مواجه می‌شوید که می‌گوید «بعد از انجام X فروش Y% افزایش یافت». آن‌ها می‌توانند با درک عملکرد فعلی‌شان قبل از ایجاد تغییر، آن را تعیین کنند.

بنابراین برای تعیین کمیت معیارهای کلیدی وقت بگذارید. ممکن است سرعت صفحه، نرخ پرش باشد. زمان روی صفحه نرخ تبدیل. تعداد فروش. کل فروش مجموعه ای از معیارها را بسازید تا چیزی برای آزمایش داشته باشید، موارد استفاده واقعی که بتوانید برای بهبود آن تلاش کنید. بدون این موارد، رویکرد شما فقط می‌تواند پراکنده باشد و نمی‌توانید ارزش خود را نشان دهید.

3. سرعت صفحه

سرعت صفحه زمان بارگذاری یک صفحه وب است. شاید وسوسه انگیز باشد که فکر کنیم همه از اینترنت 5G و فیبر استفاده می کنند، اما حتی در شهرهای پایتخت، لزوماً اینطور نیست. شهرها می توانند مناطقی داشته باشند که به درستی از طریق اینترنت فیبر خدمات رسانی نمی شود. در طول بازدید از وب سایت شما، مشتریان در دستگاه های تلفن همراه (اکثر فعالیت های اینترنت تلفن همراه است و سال ها بوده است) می توانند به منطقه 5G رفته و دوباره خارج شوند. یا حتی ممکن است تلفن 5G نداشته باشند.

یک استاندارد تنظیم کنید: آیا صفحه شما حداقل در کمتر از 4 ثانیه در Wi-Fi بارگیری می شود. اگر اینطور نیست، فرض کنید که برخی از بازدیدکنندگان وب سایت شما به سرعت باز می گردند و دیگر باز نمی گردند. ابزارهای رایگانی از منابع مختلف از جمله PageSpeed ​​Insights Google برای کمک وجود دارد. ابزار Google نه تنها سرعت، بلکه علل کاهش سرعت را تجزیه و تحلیل می‌کند و راه‌حل‌های ممکن را پیشنهاد می‌کند.

مطالب مرتبط:

11مورد از ابزارهای تست سرعت وبسایت

4. سرفصل‌های هدفمند

با فرض اینکه کلمات کلیدی را تنظیم کرده اید، آیا آنها را در عنوان صفحات خود قرار می دهید؟ موتورهای جستجو گرایش دارند که وزن بیشتری به متن در سرفصل ها بدهند. این بدان معناست که اگر سرفصل‌ها با عباراتی مطابقت داشته باشند که کاربران در موتورهای جستجو وارد می‌کنند، وب‌سایت‌هایی که آن عبارات را دارند به احتمال زیاد توسط الگوریتم‌های موتور جستجو بازگردانده می‌شوند.

بله، سئو (بهینه سازی موتور جستجو) بسیار بیشتر از این است، اما این یک قدم مفید در این مسیر است. سرفصل های موجود در محتوا نیز برای مطالعه مناسب هستند. آنها صفحات را برای کاربران به قطعات تکه تکه می کنند و به طور همزمان آنها را راهنمایی می کنند که بخش بعدی درباره چیست.

اما محتوا همچنان باید خوب باشد، همچنان باید از برخی موارد آموزنده یا قانع کننده باشد. بدون محتوای سفارشی، مشتریان چگونه می‌دانند شما کی هستید؟

5. فضای سفید

عنوان فضای سفید در طراحی وب سایت این است که آیا فضای سفید را در اطراف عناصر صفحه مانند متن و عنوان قرار می دهید. این فاصله را می توان برای تصاویر نیز اعمال کرد زیرا در حالی که تصاویر تمام صفحه می توانند قدرتمند باشند، می توانند بسیار زیاد نیز باشند. فضای سفید حسی از فضا و اتاق تنفس می دهد که به جلب توجه کاربر کمک می کند.

White space

 می‌توانیم ببینیم که بی‌بی‌سی از فضا برای جداسازی مؤثر «داستان‌های برتر» از یکدیگر و از «داستان‌های برتر بیشتر» استفاده کرده است. این به ویژه برای یک صفحه اصلی موثر است زیرا با ایجاد درهم و برهمی، کاربران را بیش از حد بارگذاری نمی‌کند، بلکه با رابط در بالا مشخص می‌کند که کاربران چگونه می‌توانند بیشتر به جستجو بپردازند.

6. دسترسی

 مشکلات دسترسی می تواند برای طیف شگفت انگیزی از مردم ایجاد شود. 8 درصد از مردان و 0.5 درصد از زنان کوررنگ هستند. 3.5 درصد افراد دچار اختلال بینایی هستند. اگر نیازهای آنها را برطرف نکنید، باز هم، چرا آنها فقط سراغ یکی از رقبای شما نمی روند؟ W3C مجموعه ای از دستورالعمل ها در مورد چگونگی بهبود دسترسی به وب سایت شما دارد. پیروی از این راهنمایی کمک می کند تا تعداد مشتریانی که می توانند از شما خرید کنند به حداکثر برسانید. بنابراین از استانداردهای WCAG 2.0 W3C پیروی کنید.

7. نقاط گلوله

 هنگامی که محتوای کلیدی را منتشر می کنید، نقاط گلوله می توانند بسیار مفید باشند. آنها برای کاربران واضح هستند زیرا فضای خاصی را در اطراف هر نقطه ایجاد می کنند. همچنین، این درک ضمنی وجود دارد که نقاط گلوله خلاصه‌هایی را ارائه می‌کنند، نه اطلاعات دقیق، بنابراین باعث فشرده شدن اطلاعات می‌شود. این به خوانایی نیز کمک می کند.

نقاط گلوله نیز نباید کسل کننده باشند. چیزی وجود دارد که بتوانید از برندسازی خود استفاده کنید که هر نقطه را به طور مؤثرتری برجسته کند؟ آیا می‌توانید نمادهای تصویری نمادین را به عنوان نشانه‌های بصری ایجاد کنید که برند شما را به نحوه ارائه این نقاط گلوله گسترش دهد؟

8. سازگاری و سلسله مراتب

اگر در توسعه همه موارد فوق موفق بوده اید، آخرین عنصر کلیدی که باید در نظر داشته باشید ثبات است. آیا فونت شما در هر صفحه یکسان است؟ اندازه فونت؟ رنگها؟ صفحه آرایی؟ اگر هر صفحه متفاوت باشد، نه تنها مشکل برند است، ناهماهنگی نیز می‌تواند آزاردهنده باشد. هنگامی که کاربران به نحوه «کارکرد» یک وب‌سایت رضایت دادند، سپس معرفی صفحاتی که منو را در مکان دیگری قرار می‌دهند یا رنگ‌های متفاوتی دارند، واقعاً آن‌ها را پرت می‌کند.

به عنوان مثال، همه ما صفحه آمازون را می شناسیم. تصور کنید که تصویر سرصفحه «فروش اسباب‌بازی و بازی» ناگهان زیر چهار تصویر زیر در یک صفحه باشد. این یک ناهماهنگی وحشتناک از نظر ظاهر آن ایجاد می کند. با قرار گرفتن در بالا، یک سلسله مراتب ایجاد می شود. از بالا به پایین می‌بینیم:

  • نوار جستجو
  • منو یا دسته‌ها پس از ورود به سیستم
  • تصویر بنر برای تبلیغات کلیدی
  • تبلیغات ثانویه، دسته ها و یادآوری ورود

سلسله مراتب چیزی نیست که به تازگی اتفاق افتاده باشد. آمازون به طور تصادفی به جایی که هستند نرسید. همچنین، توجه داشته باشید که صفحه از من می‌پرسد که آیا می‌خواهم به ارز محلی خرید کنم یا خیر. درخواست می کند، نه شناسایی و اجبار خودکار.

سعی کنید قالب های صفحه ایجاد کنید. همانطور که تصویر قهرمان ما نشان می دهد، می توانید با قلم و کاغذ شروع کنید و به استفاده از نرم افزار تصویرسازی مانند Sketch ادامه دهید. فقط در این صورت می‌توانید وب‌سایتی ایجاد کنید که ظاهر را با هم ترکیب کند.

خلاصه بهبودهای UX

همه موارد فوق، طراحی UX بخشی از بسته ای هستند که هدف آن ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبان هدف شماست. با معیارهای خود، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام عناصر UX قانع‌کننده‌ترین هستند. اما با فرض اینکه وب‌سایت شما یک تجارت است، دو معیار کلیدی احتمالاً کل فروش و تبدیل (نسبت افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند و سپس خرید را تکمیل می‌کنند) است.

تغییرات به ظاهر کوچک می تواند تبدیل ها را افزایش دهد. اگر فقط سرعت صفحه یا زمان بارگذاری را در نظر بگیریم، VBO دریافت که اگر یک صفحه در 4 تا 5 ثانیه بارگیری شود، نرخ تبدیل تقریباً نصف صفحاتی است که در 1 تا 2 ثانیه بارگیری می‌شوند. بنابراین بله، چنین تغییرات به ظاهر کوچک فقط مرتبط نیستند، بلکه مهم هستند. اما به یاد داشته باشید: آنها بخشی از بسته ای از بهبودهایی هستند که باید هنگام ایجاد تجربه کاربری بهتر انجام دهید.

ادامه دارد………

برگرفته از :

https://designmodo.com

پاسخ به سوال دوستان :

شاید تاکنون به این فکر کرده باشین که چرا باید برای کسب و کار خود وبسایت داشته باشین ؟

دلیل اینکه می‌گوییم باید سایت داشته باشید این آمار است. توجه کنید که ۸۱٪ از افراد قبل از

تصمیم گیری در مورد خرید و فروش در یک کسب وکار یا خدمات، در اینترنت تحقیق می کنند.

یعنی ۲۵.۹۲ میلیون نفر هستند که مشاغل را به صورت آنلاین جستجو می کنند. با این وجود ۴۶% کسب و کارها فکر می‌کنند نیاز به وب سایت ندارند.

توجه داشته باشید که جهان به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و نداشتن وب سایت

برای یک شرکت یا هر کسب و کاری، به منزلۀ جا ماندن از گردونۀ روزگار است.

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت آراز پردازش در ارتباط باشید

آدرس ایمیل:  info@arazpardazesh.com

اینستاگرام شرکت:   https://instagram.com/araz_pardazesh_kla

تماس با ما:     https://arazpardazesh.com/contact

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =