مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

کسب و کار

مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

عنوان مقاله ی امروز :

مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

سر فصل مطلب امروز:
  •  CRM چیست؟

  •  چرا شرکت ها از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند؟

  •  زمان مناسب برای پذیرش CRM چه زمانی است؟

  •  هزینه CRM چقدر است؟ 

  •  چگونه سیستم های CRM برای کمک به شرکت ها رشد کرده اند؟ 

  •  چگونه

    CRM با رشد منطبق می شود

به دنبال راه اندازی با یک پلتفرم CRM رایگان و آسان برای استفاده هستید؟ CRM رایگان دریافت کنید یا در مورد اینکه چگونه مدیریت ارتباط با مشتری می‌تواند به شرکت‌هایی در هر اندازه کمک کند تارشد بهتری داشته باشند بیشتر بیاموزید.

1. CRM چیست؟

مخفف مدیریت ارتباط با مشتری است. همانطور که از نام آن پیداست، نرم افزار CRM سیستمی برای مدیریت روابط شما با مشتریان است.

می‌توانید از نرم‌افزار CRM برای پیگیری تعاملات، داده‌ها و یادداشت‌های مربوط به مشتریان یا بالقوه استفاده کنید. داده ها در یک پایگاه داده مرکزی ذخیره می شوند و برای چندین نفر در یک سازمان قابل دسترسی هستند.

یک CRM به ساده سازی فروش، تلاش های بازاریابی، خدمات مشتری، حسابداری و مدیریت برای شرکت های در حال رشد کمک می کند. افراد متعددی می توانند به اطلاعات مربوط به مشتری خاص دسترسی پیدا کرده و آن را ویرایش کنند.

یک مشتری ممکن است ابتدا با پر کردن اطلاعات تماس یا فرم نمایشی در وب سایت شما، CRM شما را وارد کند. پس از چند ایمیل بعدی با یک نماینده فروش، می توانید اطلاعات مشتری را به روز کنید تا آنچه را که در مورد سازمان آنها آموخته اید منعکس کند. سپس بازاریابی می تواند به سرعت تعیین کند که چگونه به بهترین شکل ممکن برای نیازهای مشتریان خود جذابیت داشته باشد.

برای مطالعه:

اصول بازاریابی در کسب و کار های کوچک

برخی از این مراحل به صورت خودکار ردیابی می شوند، در حالی که سایر داده ها ممکن است به صورت دستی وارد شوند. داشتن همه چیز در دسترس در یک سیستم باعث کاهش شلوغی و کاغذبازی غیرضروری می شود، ارتباطات را سرعت می بخشد و رضایت مشتری را بهبود می بخشد.

در زیر به توضیح بیشتر در مورد CRM خواهیم پرداخت و چرا شرکت ها از این ابزارها استفاده می کنند.

2. چرا شرکت ها از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند؟

Why do companies use customer relationship management software?

 شرکت ها به دلایل زیادی از مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند، اما هدف کلی بهبود تجربه مشتری و افزایش فروش است.

به طور کلی، یک CRM برای خریدهای در نظر گرفته شده یا ارائه دهندگان خدمات بهترین کار را دارد. جواهرسازان خوب، طراحان منظره، بنگاه های مسکن، وکلا یا حسابداران همگی می توانند از یک CRM خوب بهره مند شوند.

شرکت‌های B2B، به‌ویژه آنهایی که چرخه‌های فروش طولانی‌تری مانند SaaS دارند، از سیستمی بهره می‌برند که فرآیندهای تجاری را ساده می‌کند. 

یک راه خوب برای تعیین اینکه آیا کسب‌وکار شما از CRM سود می‌برد یا خیر این است که چالش‌هایی را که یک CRM حل می‌کند در نظر بگیرید:

 1. تمام اطلاعات مشتری خود را در یک سیستم تلفیقی ذخیره کنید. به جای انتقال اطلاعات به بخش‌های مختلف، می‌توانید از یک پلتفرم CRM برای ایجاد یک نقطه حقیقت به‌روز استفاده کنید. که همه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

2. اگر مشتریان به طور منظم با چندین نفر از شرکت شما تعامل داشته باشند، پیگیری تعاملات قبلی با یک CRM آسان است.

3. یک CRM می تواند به شما کمک کند بهره وری تیم های فروش خود را ردیابی کنید. همچنین می تواند به شما در ایجاد یک گردش کار یا فرآیندی برای دنبال کردن کمک کند.

3. زمان مناسب برای پذیرش CRM چه زمانی است؟

CRM-Clock

اکنون که می دانید CRM چیست، ممکن است تصمیم گرفته باشید که سیستم CRM احتمالاً در آینده شرکت شما خواهد بود. سوال منطقی بعدی این است که چه زمانی؟

بسیاری از استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک با ذخیره سازی سرنخ های خود در یک ابزار بازاریابی ایمیلی و لیست مشتریان خود در یک صفحه گسترده شروع به کار می کنند.

این برای مدتی خوب کار می کند، اما در یک نقطه خاص، همه چیز شروع به شکستن می کند. به خصوص برای شرکت هایی که به دنبال رشد کسب و کار خود هستند، پیگیری همه چیز ممکن است دشوار باشد.

هنگامی که اطلاعات خود را در مکان های مختلف ذخیره می کنید، می تواند منجر به اختلاف بین پایگاه های داده مختلف شود. چیزی به سادگی فراموش کردن به‌روزرسانی یک صفحه‌گسترده، می‌تواند تیم شما را در تلاش برای ادغام همه چیز کند کند.

جداسازی اطلاعات کلیدی همچنین می تواند تجسم نحوه اتصال مخاطبین یا شرکت های مختلف را دشوار کند.

درباره ی ما…:

چرا طراحی وب سایت شرکت آراز پردازش کیا

با نرم افزارهای سنتی، گزینه ای برای به روز رسانی اطلاعات در زمان واقعی، ادغام با برنامه های مورد علاقه خود، یا پیگیری نحوه تعامل مشتریان با وب سایت خود ندارید. با یک CRM می توانید.

یک CRM همچنین به مشکلات منابع انسانی مانند خروج کارکنان کمک می کند. بدون CRM، برای بستن معاملات باز خود به فروشندگان متکی هستید و به یاد داشته باشید که هرگونه ارتباطات نانوشته را به روز کنید.

و همچنین حدس و گمان را از این فرآیند حذف می کند و با ذخیره کردن همه چیز و اجازه دادن به هم تیمی بعدی بدون از دست دادن یک قدم، در زمان صرفه جویی می کند.

به طور خلاصه، پاسخ بیشتر شرکت ها بسیار ساده است. در حالی که ممکن است بتوانید برای مدتی بدون سیستم CRM از پس آن برآیید، اتخاذ زودتر یک سیستم اغلب بهتر از منتظر ماندن تا زمانی است که درد یک راه حل موقتی را که از آن گذشته اید احساس کنید.

4. هزینه CRM چقدر است؟ 

CRM ها دارای محدوده قیمتی هستند. یک پاسخ یکسان برای همه وجود ندارد. چند نکته مهم که باید در نظر داشت عبارتند از: 

1. بسیاری از انواع CRM برای هر کاربر هزینه دریافت می کنند. به عنوان مثال، یک کاربر 50 دلار، دو کاربر 100 دلار و غیره هزینه دارد.

 2 . برخی از CRM ها برای داده های اضافی هزینه دریافت می کنند. به عنوان مثال، برخی از CRM ها به ازای هر رکورد هزینه دریافت می کنند – شما برای هر مجموعه اضافی از 1000 (یا 10000+) نفر در پایگاه داده خود هزینه پرداخت می کنید. دیگران برای ذخیره سازی داده ها در اندازه هزینه می گیرند.

به عنوان مثال، حداکثر 5 گیگابایت داده را به صورت رایگان ذخیره کنید، سپس برای هر گیگابایت اضافی پرداخت کنید. نرم افزار CRM همچنین ممکن است برای عملکرد هزینه ای بپردازد – برای مدیریت تماس، شرکت و معامله، 50 دلار برای کاربر/ماه بپردازید. 50 دلار اضافی برای محصول “Enterprise” بپردازید که شامل امتیازدهی و گزارش دهی سرنخ است.

3 . در حالی که عوامل قیمت گذاری CRM می توانند پیچیده باشند، خبر خوب این است که موانع برای پذیرش CRM کمتر از گذشته است.  

شما می توانید یک CRM را در حالی که هنوز از ابزارهایی که با آن راحت هستید استفاده می کنید، امتحان کنید.

5. چگونه سیستم های CRM برای کمک به شرکت ها رشد کرده اند؟ 

 در حالی که CRM ها از دهه 1980 وجود داشته اند، تا اواخر دهه 90 شروع به توسعه سیستم های خودکار مبتنی بر ابری کردند که امروزه می شناسیم.

از زمان ایجاد، CRM ها از چیزی بیشتر از Rolodexes دیجیتال به سیستم های کاملاً متحرک و مبتنی بر ابر تبدیل شده اند که با صدها برنامه و نرم افزار دیگر ادغام می شوند.
اتوماسیون به صرفه جویی در زمان، کاهش خطای انسانی و تسریع چرخه فروش برای شرکت ها کمک می کند

 اطلاعات زیادی را ذخیره می کنند، نه فقط ایمیل ها و شماره تلفن ها. می توانید زمان بازدید مشتری از وب سایت شما، ایمیل هایی که باز می کند و نحوه تعامل آنها با شرکت شما را پیگیری کنید.

به لطف تغییر به سمت یک مدل مبتنی بر ابر، محیط کار از راه دور امروزی به یک سیستم داخلی متصل نیست. می‌توانید به‌طور ایمن به CRM خود در هر کجا که کار می‌کنید دسترسی داشته باشید و با همکارانی که در نیمی از جهان دورتر هستند، همکاری کنید.

6. چگونه CRM با رشد منطبق می شود

زندگی را آسان تر می کنند، اما دیدن تأثیر آنها بر تجارت شما نیز مهم است. CRMها به طور قابل توجهی بر رشد شرکت ها در چند سال گذشته تأثیر گذاشته اند و محبوبیت آنها همچنان در حال افزایش است.

65 درصد از سازمان های فروش در سال 2020 از CRM استفاده می کنند، در مقایسه با 59 درصد در سال 2018 (Salesforce، 2020). دلایلی که آنها برای استفاده از CRM انتخاب کردند متفاوت است، اما پاسخ‌های برتر شامل خودکارسازی وظایف مانند زمان‌بندی جلسات، تحویل محتوا و تولید قرارداد بود.

بسیاری از شرکت ها اعلام کرده اند که از نرم افزار CRM خود برای بهبود نگهداری استفاده می کنند. 82 درصد از پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی در سال 2021 گفتند که “حفظ مشتری فعال” یکی از مهم ترین اهداف تیم CRM آنها است (Tinyclues، 2021).

ادغام نیز نتیجه می دهد. 61 درصد از رهبران با عملکرد بیش از حد گزارش می دهند که از CRM برای خودکارسازی حداقل بخشی از فرآیند فروش خود استفاده می کنند در حالی که 46 درصد از رهبران ضعیف گزارش می دهند.

دانلود رایگان:

افزونه افزایش سرعت سایت وردپرسی WP Rocket 3.12.3.2

سیستم های CRM مانند HubSpot CRM بسیاری از چالش های ارائه شده توسط رشد را حل می کنند. CRMها به طور موثر با مدیریت تماس، شرکت و اطلاعات فرصت فروش سروکار دارند.

آنها همچنین به تحکیم تعاملات از طریق کانال های ارتباطی مختلف، از جمله وب سایت، ایمیل، تماس های تلفنی و رسانه های اجتماعی کمک می کنند.

عملکرد تیم های بازاریابی و فروش به عنوان یک واحد منسجم بیش از همیشه ضروری است و سیستم های CRM راه حل عالی برای کمک به سازمان های مقیاس پذیر برای دستیابی به این هدف هستند.

CRM ها به تجربه بهتر مشتری و برقراری ارتباط موثرتر با سازمان شما کمک می کنند.

شاید مهم‌تر از همه، راه‌حل‌های مدرن CRM از گردش‌های کاری پیچیده تیم‌های فروش با رشد سریع پشتیبانی می‌کنند. سیستم‌های CRM تیم شما را هماهنگ نگه می‌دارند، استفاده مؤثرتر از زمان را تسهیل می‌کنند و بسیاری از کارهای بی‌اهمیت را که بدون ارزش افزوده زمان می‌برند، حذف می‌کنند.

برگرفته از :

www.hubspot.com

پاسخ به سوال دوستان :

شاید تاکنون به این فکر کرده باشین که چرا باید برای کسب و کار خود وبسایت داشته باشین ؟

دلیل اینکه می‌گوییم باید سایت داشته باشید این آمار است. توجه کنید که ۸۱٪ از افراد قبل از

تصمیم گیری در مورد خرید و فروش در یک کسب وکار یا خدمات، در اینترنت تحقیق می کنند.

یعنی ۲۵.۹۲ میلیون نفر هستند که مشاغل را به صورت آنلاین جستجو می کنند. با این وجود ۴۶% کسب و کارها فکر می‌کنند نیاز به وب سایت ندارند.

توجه داشته باشید که جهان به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و نداشتن وب سایت

برای یک شرکت یا هر کسب و کاری، به منزلۀ جا ماندن از گردونۀ روزگار است.

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت آراز پردازش در ارتباط باشید

آدرس ایمیل:  info@arazpardazesh.com

اینستاگرام شرکت:   https://instagram.com/araz_pardazesh_kla

تماس با ما:     https://arazpardazesh.com/contact

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =